Akcje

18.03

Czwartek

18:30
Webinar stany nagle w Pediatrii

Hey hey! Serdecznie zapraszamy na webinar dotyczący stanów nagłych w pediatrii. Zostanie on przeprowadzony przez znakomitego specjalistę doktora Pawła Strusa, pediatrę z wieloletnim doświadczeniem. Być może zastanawiacie się, na co zwracać uwagę przy ocenie stanu dziecka lub jakie pułapki czekają na nas w pediatrii... na te i inne pytania odpowie nasz prelegent. 

17.03

Środa

15:30
PPS w felietonach

Bardzo serdecznie zapraszamy na jutrzejszy webinar "Stany nagłe w pediatrii"

14.03

Niedziela

11:00
Trening "Leadership" dla Zarządu Oddziału

Przeprowadziłam trening dla ZO. Trening umiejętności miękkich, z zakresu leadership.

08.01

Piątek

19:00
Medycyna ratunkowa, wszystko co chcielibyście wiedzieć

Webinar na temat pracy w zespole wyjazdowym systemu ratownictwa medycznego. Jak zmieniła się praca ratownika medycznego w czasie pandemii oraz wiele innych ciekawostek przedstawił Mirosław Jaroszek: Pielęgniarz Specjalista w dziedzinie Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki; Pielęgniarz Specjalista w dziedzinie Pielęgniarstwa Ratunkowego; Kierownik Zespołów Wyjazdowych P ; Członek Zespołu S ; Kierownik kursów BLS/AED; Instruktor Polskiej Rady Resuscytacji

14.11

Sobota

12:00
Peersupport

Spotkanie informacyjne dla przyszłyśmy czlonkow IFMSA-poland oddział Radom 

12.11

Czwartek

12:55
Rozliczenie pracy grafika oddziałowego

Przyznanie dodatkowych punktów za wcześniej nierozliczone grafiki (grafiki nie podlinkowane do akcji)

18.05

Poniedziałek

08:00
Czytamy pomagamy

Społeczna izolacja z dzieckiem w czterech ścianach to dla wielu opiekunów nie lada wyzwanie. Co teraz? Jak wypełnić dzieciom godziny, które na co dzień spędzały wśród rówieśników? Co robić, aby domowa kwarantanna nie była czasem straconym? Specjalnie z myślą o nich przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pomogły przetrwać ten okres.

04.05

Poniedziałek

20:00
Szpital Pluszowego Misia

#akcjewczasiekwarantanny. Pomimo siedzenia w domu nadal działamy. Postaramy się, żeby Szpital Pluszowego Misia dotarł do rodziców najmłodszych za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dzięki temu pozwolimy opiekunom na przeprowadzenie akcji w domowym zaciszu. W przygotowanym materiale zawarte zostały niezbędne informacje jak leczyć pluszowych pacjentów.

30.04

Czwartek

12:00
Pora Seniora

W czasie pandemii nie zapominamy o osobach starszych. Celem akcji jest pokazanie działań, które w realnym stopniu zwiększą komfort życia seniorów podczas izolacji. Nie zaoferujemy swojej fizycznej obecności, ale w zamian możemy zrobić dużo więcej.

29.04

Środa

00:00
#akcjewczasiekwarantanny

#Akcjewczasiekwarantanny to cykl akcji organizowanych w mediach społecznościowych (Facebook i Instagram IFMSA-Poland Oddział Radom). Przeprowadzane tam akcje odzwierciedlają te, które normalnie zostalyby zorganizowane stacjonarnie. Dzięki udostępnianym tam treściom, mogliśmy dotrzeć do dużej liczby odbiorców, nie wychodząc z domu!

27.04

Poniedziałek

01:00
1 rok IFMSA-Poland Oddział Radom

27 kwietnia 2020r nasz oddział obchodził 1 urodziny, postanowiliśmy uczcić ten ważny dla naszej społeczności dzień. 

17.04

Piątek

16:00
44. Zgromadzenie Delegatów IFMSA-Poland (przygotowane, nie odbyło się)

Zgromadzenie Delegatów to największe odbywające się w Polsce spotkanie, które zrzeszą studentów medycyny oraz młodych lekarzy. To nie tylko kwestia nauki działania w Stowarzyszeniu i jego ewaluacji, ale przede wszystkim możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy młodymi ludźmi, których łączy ta sama pasja do pomocy ludziom. Jako dynamiczni oraz pełni entuzjazmu ludzie, studenci medycyny, pracujemy na co dzień na rzecz poprawy stanu zdrowia społeczności lokalnych, organizując liczne akcje profilaktyczno-edukacyjne. Wzajemna wymiana doświadczeń i pomysłów, jaką umożliwi nam spotkanie w okolicach Radomia umożliwi podniesienie jakości naszych działań i przyczyni się do bardziej efektywnej pracy i zdobycia nowych umiejętności.

02.04

Czwartek

15:00
Zrozumieć Autyzm #LightItUpBlue

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu przypada na 2 kwietnia 2020 roku. Celem akcji jest pomoc w zrozumieniu tego zaburzenia i uwrażliwienie innych na problemy dotkniętych nim osób i ich rodzin. Oddział Olsztyn nominował Nas do zrobienia sobie zdjęcia konkursowego z niebieskimi przedmiotami.

13.03

Piątek

16:00
Warsztaty Zarządu Głównego w Radomiu (przygotowane, ale nie odbyły się)

Warsztaty ZG to spotkanie, które zrzesza studentów medycyny. To nie tylko kwestia nauki działania w Stowarzyszeniu i jego ewaluacji, ale przede wszystkim możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy młodymi ludźmi, których łączy ta sama pasja do pomocy ludziom. Jako dynamiczni oraz pełni entuzjazmu ludzie, studenci medycyny, pracujemy na co dzień na rzecz poprawy stanu zdrowia społeczności lokalnych, organizując liczne akcje profilaktyczno-edukacyjne. Wzajemna wymiana doświadczeń i pomysłów, jaką umożliwi nam spotkanie w Radomiu umożliwi podniesienie jakości naszych działań i przyczyni się do bardziej efektywnej pracy i zdobycia nowych umiejętności.

11.03

Środa

09:30
MARROW HERO: AKCJA REJESTRACJI POTENCJALNYCH DAWCÓW SZPIKU KOSTNEGO

Akcja Rejestracji Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego Podczas akcji zwiększymy Waszą świadomość na temat możliwych sposobów donacji szpiku, zwrócimy uwagę na aspekty zdrowotne takiego zabiegu i postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości pytających. Współorganizatorem akcji jest DKMS: Pokonajmy Nowotwory Krwi, dzięki współpracy z tą organizacją umożliwiamy Wam bezpośrednio rejestracje w bazie potencjalnych Dawców komórek macierzystych.

07.03

Sobota

13:00
Ratowanie na spontanie

Już w najbliższą sobotę, 7 marca w godzinach 10.00 – 16.00 zapraszamy do wzięcia udziału w akcji pod nazwą "Ratowanie na Spontanie". Podczas jej trwania studenci z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Radom wraz z ratownikami z M-Team „Naucz się ratować życie” będą pokazywać i uczyć jak poprawnie przeprowadzić akcję ratunkową w sytuacji realnego zagrożenia zdrowia i życia, a RCKiK prowadzić będzie zbiórkę krwi.

28.01

Wtorek

15:00
Szkolenie z autoprezentacji i wystąpień publicznych

Szkolenie z autoprezentacji i wystąpień publicznych poprowadzone przez Aleksandrę Hyży - dietetyk i trener umiejętności miękkich z pasją. Szkoli w Polsce i za granicą - zarówno studentów, specjalistów ochrony zdrowia, prelegentów konferencji, a także prelegentów TEDx. Doświadczenie sceniczne zdobywała w ogniskach teatralnych, szkole musicalowej i podczas szkoleń retorycznych. Laureatka licznych konkursów retorycznych, teatralnych i konferencji naukowych. Szkoli z pasją, humorem, stawia przede wszystkim na praktykę. Nie może się doczekać, by Was poznać i przygotować do Waszych wystąpień!

23.01

Czwartek

15:00
"Poznaj swoją specjalizację"

Kochani, Zapraszamy Was na kolejne spotkanie z cyklu „Poznaj swoją specjalizacje”. Tym razem naszym gościem będzie Pani dr n. med. Małgorzata Stolarek- lekarka onkolog, a także pracownik naszej Uczelni. Podczas spotkania poznamy fakt i mity związane z ta dziedzina medycyny, ale nie tylko. W dniach 20-26 stycznia obchodzimy Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy, w związku z czym spotkanie ma również na celu zwiększyć świadomość naszej społeczności akademickiej odnośnie profilaktyki, leczenia i przebiegu choroby. Liczymy na Wasza obecność. Przypominamy o konkursie! Podczas czwartkowego spotkania ponownie ogłosimy warunki konkursu, a także zdradzimy małe co nieco na temat NAGRODY GŁÓWNEJ. Z wyprzedzeniem...

16.01

Czwartek

17:30
Warsztaty Szycia Chirurgicznego

Przeprowadzona akcja miała na celu przekazanie wiedzy praktycznej i teoretycznej z zakresu szycia chirurgicznego. Przeszkolonych zostało 20 osób ( z różnych lat studiów 5 miejsc zarezerwowane było dla członków Koła Naukowego Chirurgii i Chodowli Tkankowej). Była to druga tura warsztatów w roku akademickim 2019/2020. Po raz pierwszy zorganizowana razem z Kołem Naukowym Chirurgii i Chodowli Tkankowej i przy współpracy z firmą skinpad.pro  

01.01

Środa

00:00
Działalność ogólnopolska i międzynarodowa

Rozliczenie działalności TO oraz zespołów ogólnopolskich w kadencji 2020.