Akcje

23.02

Piątek

12:00
Dzień walki z depresją

Akcja mająca na celu okazanie wsparcia osobom zmagającym się z depresją, posty edukacyjne w mediach społecznościowych, podświetlenie fontanny na kolor niebieski.

26.01

Piątek

12:00
Ogólnopolski Dzień Transplantacji

Promocja transplantologii w mediach społecznościowych i zachęcanie do zapisywania się do bazy potencjalnych dawców szpiku w ramach programu Marrow Hero. (akcja prowadzona internetowo)

22.01

Poniedziałek

16:30
PINK LIPS

Akcja związana z Europejskim Tygodniem Profilaktyki Raka Szyjki Macicy, polegająca na uświadamianiu jak ważna jest profilaktyka tego nowotworu: przygotowanie postu na insta, przygotowanie plakatów rozwieszanych na uczelni, zrobienie zdjęć z różowymi ustami 

22.01

Poniedziałek

16:15
Pink Lips- grafiki

Stworzenie grafik promujących dla Akcji związanej z Europejskim Tygodniem Profilaktyki Raka Szyjki Macicy, polegająca na uświadamianiu jak ważna jest profilaktyka tego nowotworu: przygotowanie postu i instastory na insta, relacja z wydarzenia, wstawienie informacji dot. akcji.

13.01

Sobota

11:45
Akcja Reaktywacja

Akcja skierowana była do nowych członków i członkiń zarządu oddziału (głównie asystetntów_tek). W ramach akcji dowiedzieli się nieco bliżej o możliwościach jakie daje IFMSA-Poland oddział Radom, samorozwoju, skrótach jakie obowiązują, wyjazdach, nadchodzących wydarzeniach, rozliczaniu akcji, fakturach, oficjalnej papierologii i wielu innych.

14.12

Czwartek

19:30
Wigilia Zarządu Oddziału

Wigilia Zarządu Oddziału Radom w restauracji, wspominanie wydarzeń z ubiegłego roku, wspólne kolędowanie i karaoke.

13.12

Środa

09:00
Szpital Pluszowego Misia

Akcja ma na celu oswajanie dzieci z lekarzem przez zabawę. Wspólnie z maluchami rozważaliśmy różne przypadki medyczne chorych pluszaków i pokazywaliśmy im, że wizyta u lekarza nie jest niczym strasznym. Dzieci m.in. mogły przebadać swoje pluszaki, wypisać im recepty i podać zastrzyki, nauczyły się również bandażowania oraz odkażania ran.

13.12

Środa

09:00
"Czytamy pomagamy"

Akcja "Czytamy Pomagamy" miała na celu spędzenie czasu z niepełnosprawnymi dziećmi z przedszkola "Kraina Radości" w Radomiu, urozmaicone zabawy oraz czytanie książek. Zapoznaliśmy dzieci z pracą lekarza oraz personelu medycznego.

10.12

Niedziela

12:00
Konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka

Konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, który obchodzony jest 10 grudnia każdego roku. Uczestnicy zmierzyli się z trzema pytaniami konkursowymi dotyczących Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, przeciwdziałaniu łamania praw człowieka oraz organizacji, które są aktywnie zaangażowane w ochronę praw człowieka. Zostali wyłonieniu trzej zwycięzcy, którzy otrzymali nagrody książkowe.

06.12

Środa

08:00
Świąteczna zbiórka słodyczy

Świąteczna zbiórka słodyczy to nasza lokalna akcja skierowana do dzieci w okresie Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku na Uniwersytecie Radomskim, przeprowadziliśmy zbiórkę słodyczy, przeznaczonych dla Dzieci z Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej ,,Słoneczny Dom'' w Radomiu. Zbieraliśmy płatki, cukierki, ciastka, kremy czekoladowe, czekoladki i wszystkie rodzaje słodkości. Akcja odbywała się stacjonarnie na trzech wydziałach Naszej Uczelni: Wydziale Sztuki i Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu oraz Wydziale Prawa i Administracji, gdzie umieściliśmy skrzynki na słodycze.

23.11

Czwartek

13:00
Światowy dzień AIDS

Podświetlenie fontanny na kolor czerwony na placu Jagiellońskim, w ramach światowego dnia AIDS

20.11

Poniedziałek

20:15
nóżki świńskie dla schroniska

Po zakończonych warsztatach szycia chirurgicznego na terenie Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Radomskiego oczyszczone nóżki świńskie zostały zawiezione do radomskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Zostało z nich przyrządzone jedzenie dla znajdujących się tam zwierząt.

20.11

Poniedziałek

18:00
Warsztaty szycia chirurgicznego

Warsztaty przeprowadzone przez prelegenta - studenta 6 roku Uniwersytetu Radomskiego Leona Sakwę. Udział w nich wzięli studenci 1,2,3 roku kierunku lekarskiego. Szycie przeprowadzane na nóżkach świńskich

20.11

Poniedziałek

09:30
Maraton Pisania Listów Amnesty International

Maraton Pisania Listów to największa coroczna akcja na świecie na rzecz praw człowieka. Polega na pisaniu listów, które mają na celu zwrócić uwagę na osoby których prawa są łamane. Piszemy do decydentów, którzy mają realny wpływ na los naszych bohaterek i bohaterów. Akcja odbywała się stacjonarnie w dniach 20.11-10.12.2023r na terenie Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Radomskiego. Uczestnicy i uczestniczki akcji pisali listy, które następnie trafiały do naszej skrzynki. Przebieg akcji i jej zasady były im przedstawiane poprzez wydarzenie na Facebooku.

18.11

Sobota

11:00
Zdrowie pod Kontrolą - jesień 2023

„Zdrowie pod Kontrolą” to akcja, której ideą jest promocja zdrowia i zachęcanie do regularnych badań. Jest to największy projekt SCOPH - wydarzenie cykliczne, przeprowadzane w 17 miastach Polski, którego organizatorem jest IFMSA-Poland. Akcja umożliwia zainteresowanym dokonanie pomiaru ciśnienia, poziomu glukozy, wydolności płuc, nauki samobadania piersi i jąder, edukacji w zakresie pierwszej pomocy oraz rejestracji jako dawca szpiku. Dla najmłodszych przygotowywany jest Szpital Pluszowego Misia. Wydarzenie jest też doskonałą okazją dla wolontariuszy do poszerzenia swojej wiedzy i zdobycia nowych umiejętności praktycznych. Edycja jesienna została przeprowadzona 18.11.23r. w godzinach 11:00-19:00 w Centrum Handlowym M1 w Radomiu.

17.11

Piątek

20:00
Remember

działalność w mediach społecznościowych - instagram, przygotowanie grafiki nt. profilaktyki raka jąder i prostaty (akcja prowadzona Internetowo)

09.11

Czwartek

17:30
Peer Support

Akcja Peer Support łącząca w sobie spotkanie informacyjne w celu pozyskania nowych członków IFMSA- Poland Oddział Radom oraz spotkanie integracyjne w radomskiej kręgielni.

30.09

Sobota

01:30
Rozliczenie Zarządu oddziału

Rozliczenie Zarządu Oddziału Radom 

01.06

Czwartek

15:00
Tramwaj zwany Pożądaniem

Akcja mająca na celu zwrócenie uwagi na profilaktykę infekcji przenoszonych drogą płciową ze szczególnym uwzględnieniem zakażenia HIV. Projekt jest skierowany przede wszystkim do osób młodych i wykorzystuje niecodzienne formy edukacji w przestrzeni publicznej - poprzez jazdę specjalnymi pojazdami ulicami polskich miast. Dzięki swojej oryginalności akcja pozwala na dotarcie do szerokiego grona osób i modelowanie ich zachowań, a także promocję powszechnego wykonywania testów w kierunku HIV. Akcja statyczna przeprowadzona na terenie Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o zdrowiu

29.04

Sobota

11:00
Zdrowie pod Kontrolą - wiosna 2023

„Zdrowie pod Kontrolą” to cykliczna akcja prozdrowotna i edukacyjna, przeprowadzana w 17 miastach Polski, której organizatorem jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Jest to najważniejszy i największy projekt Programu Stałego ds. Zdrowia Publicznego. Jego celem jest promocja zdrowego trybu życia, regularnych badań i umożliwienie zainteresowanym dokonania pomiaru glukozy, ciśnienia, wydolności płuc, nauki samobadania piersi i jąder, edukacji w zakresie pierwszej pomocy oraz rejestracji jako dawca szpiku. Dla najmłodszych przygotowywany jest Szpital Pluszowego Misia przełamujący strach przed lekarzem i badaniami. W tym roku edycja wiosenna odbyła się 29 kwietnia w godzinach 11:00-19:00 na terenie Centrum Handlowego M1 w Radomiu.