Akcje

11.03

Środa

09:30
MARROW HERO: AKCJA REJESTRACJI POTENCJALNYCH DAWCÓW SZPIKU KOSTNEGO

Akcja Rejestracji Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego Podczas akcji zwiększymy Waszą świadomość na temat możliwych sposobów donacji szpiku, zwrócimy uwagę na aspekty zdrowotne takiego zabiegu i postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości pytających. Współorganizatorem akcji jest DKMS: Pokonajmy Nowotwory Krwi, dzięki współpracy z tą organizacją umożliwiamy Wam bezpośrednio rejestracje w bazie potencjalnych Dawców komórek macierzystych.

07.03

Sobota

13:00
Ratowanie na spontanie

Już w najbliższą sobotę, 7 marca w godzinach 10.00 – 16.00 zapraszamy do wzięcia udziału w akcji pod nazwą "Ratowanie na Spontanie". Podczas jej trwania studenci z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Radom wraz z ratownikami z M-Team „Naucz się ratować życie” będą pokazywać i uczyć jak poprawnie przeprowadzić akcję ratunkową w sytuacji realnego zagrożenia zdrowia i życia, a RCKiK prowadzić będzie zbiórkę krwi.

28.01

Wtorek

15:00
Szkolenie z autoprezentacji i wystąpień publicznych

Szkolenie z autoprezentacji i wystąpień publicznych poprowadzone przez Aleksandrę Hyży - dietetyk i trener umiejętności miękkich z pasją. Szkoli w Polsce i za granicą - zarówno studentów, specjalistów ochrony zdrowia, prelegentów konferencji, a także prelegentów TEDx. Doświadczenie sceniczne zdobywała w ogniskach teatralnych, szkole musicalowej i podczas szkoleń retorycznych. Laureatka licznych konkursów retorycznych, teatralnych i konferencji naukowych. Szkoli z pasją, humorem, stawia przede wszystkim na praktykę. Nie może się doczekać, by Was poznać i przygotować do Waszych wystąpień!

23.01

Czwartek

15:00
"Poznaj swoją specjalizację"

Kochani, Zapraszamy Was na kolejne spotkanie z cyklu „Poznaj swoją specjalizacje”. Tym razem naszym gościem będzie Pani dr n. med. Małgorzata Stolarek- lekarka onkolog, a także pracownik naszej Uczelni. Podczas spotkania poznamy fakt i mity związane z ta dziedzina medycyny, ale nie tylko. W dniach 20-26 stycznia obchodzimy Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy, w związku z czym spotkanie ma również na celu zwiększyć świadomość naszej społeczności akademickiej odnośnie profilaktyki, leczenia i przebiegu choroby. Liczymy na Wasza obecność. Przypominamy o konkursie! Podczas czwartkowego spotkania ponownie ogłosimy warunki konkursu, a także zdradzimy małe co nieco na temat NAGRODY GŁÓWNEJ. Z wyprzedzeniem...

16.01

Czwartek

17:30
Warsztaty Szycia Chirurgicznego

Przeprowadzona akcja miała na celu przekazanie wiedzy praktycznej i teoretycznej z zakresu szycia chirurgicznego. Przeszkolonych zostało 20 osób ( z różnych lat studiów 5 miejsc zarezerwowane było dla członków Kała Naukowego Chirurgii i Chodowli Tkankowej). Była to druga tura warsztatów w roku akademickim 2019/2020. Po raz pierwszy zorganizowana razem z Kołem Naukowym Chirurgii i Chodowli Tkankowej i przy współpracy z firmą skinpad.pro  

20.12

Piątek

11:00
Orszak Świętego Mikołaja

Wydarzenie jest kontynuacją akcji „ Miś pod szpitalną choinkę ", której celem była zbiórka funduszy na zakup preznetów dla dzieci spędzających święta w szpitalu. Po zebraniu pięniedzy i zakupieniu zabawek, Święty Mikołaj razem ze swoimi pomocnikami jedzie do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego na Oddział Pediatrii i Oddział Chirurgii Dziecięcej  aby wręczyć prezenty dzieciom, które z powodu swojego stanu zdrowia muszą pozostać w Święta Bożego Narodzenia w szpitalu.  

12.12

Czwartek

18:00
Świąteczna Poczta Studencka

Święta to magiczny czas pełen radości, miłości i dobroci.  Rozejrzyjmy się więc dookoła i uczyńmy świat lepszym. Akcja Świąteczna Poczta Studencka "podpowiada" jak można to zrobić. Swoim drobnym gestem wywołajmy uśmiech na twarzach dzieci ze Słonecznego Domu Dziecka w Radomiu - wykonajmy dla nich kartki ze świątecznymi życzeniami. :)

11.12

Środa

18:00
Warsztaty ALS/BLS

M-Team „Naucz się ratować życie” i IFMSA Poland Oddział Radom organizują pierwsze cykliczne warsztaty z BLS/ALS. 1)Podstawowe zabiegi resuscytacyjne, BLS (ang. Basic Life Support) – zespół czynności obejmujący bezprzyrządowe utrzymywanie drożności dróg oddechowych oraz podtrzymywanie oddychania i krążenia.  2) Zaawansowane zabiegi resuscytacyjne, ALS (ang. Advanced Life Support) – zespół czynności stosowanych przez personel medyczny u poszkodowanego, u którego wystąpiło podejrzenie nagłego zatrzymania krążenia. W skład ALS wchodzą: resuscytacja krążeniowo-oddechowa (RKO), defibrylacja, farmakoterapia oraz inne zabiegi, mające na celu przywrócenie spontanicznej akcji serca lub spontanicznego oddychania. Wykonywanie czynności podczas ALS jest ściśle związane z zasadami BLS i RKO, których pełna znajomość...

09.12

Poniedziałek

18:00
Świąteczna Poczta Studencka

Święta to magiczny czas pełen radości, miłości i dobroci.  Rozejrzyjmy się więc dookoła i uczyńmy świat lepszym. Akcja Świąteczna Poczta Studencka "podpowiada" jak można to zrobić. Swoim drobnym gestem wywołajmy uśmiech na twarzach dzieci ze Słonecznego Domu Dziecka w Radomiu - wykonajmy dla nich kartki ze świątecznymi życzeniami. :)

05.12

Czwartek

13:15
"Poznaj swoją specjalizację"

Drodzy studenci,Program SCOME i SCORA łączą swoje siły!W imieniu IFMSA Poland Oddział Radom zapraszamy Was na drugi wykład z cyku „Poznaj swoją specjalizację” połączony z akcją „Movember”.Tym razem naszym prelegentem będzie dr n. med. Krzysztof Pastewka- urolog, wykładowca i człowiek o wielkim zamiłowaniu do swojej profesji.Podczas wystąpienie doktor opowie nam o swojej pracy, przybliży charakterystykę specjalizacji jaką jest urologia, odpowie na nurtujące pytania, ale nie tylko! Głównym założeniem spotkania jest promowanie profilaktyki związanej z rakiem jądra i prostaty w ramach akcji „Movember”.Tak więc Drogi Studencie/Droga Studentko, pomóż nam szerzyć świadomość wśród młodych mężczyzn! Przyjdź i nie przegap okazji!

04.12

Środa

09:00
Miś pod szpitalną choinkę

  Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas przepełniony miłością i ciepłem dla drugiego człowieka, podczas którego możemy zasiąść przy wigilinym stole z najbliższymi i zapomnieć o zmartwienich dnia codziennego. Nie wszystkie dzieci mogą spędzić świąteczny czas w domu, ponieważ z uwagi na ich stan zdrowia muszą przebywać na oddziałach Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Celem projektu jest zbiórka funduszy i zakup prezentów dla małych pacjentów szpitala. Fundusze te zbierane będą podczas kiermaszu ciast i konkursu z nagrodami, które odbędą się na Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu, Wydziale Ekonomii i Finansów oraz Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu....

02.12

Poniedziałek

09:00
Szlachetna Paczka

Zbliża się czas Świąt Bożego Narodzenia, a więc czas wypełniony radością, w którym spełniają się Wasze marzenia! 

16.11

Sobota

10:00
Zdrowie pod Kontrolą

Zdrowie pod Kontrolą to cykliczna akcja, w czasie której wolontariusze wykonują badania przesiewowe i edukują spoełczeństwo. Celem projektu jest promocja zdrowego stylu życia, zwrócenie uwagi na problemy zdrowotne współczesnego świata, a także podkreślenie roli profilaktyki. 

14.11

Czwartek

18:00
Warsztaty Szycia Chirurgicznego

Przeprowadzona akcja miała na celu przekazanie wiedzy praktycznej i teoretycznej z zakresu szycia chirurgicznego. Przeszkolonych zostało 20 osób ( z różnych lat studiów ). Była to pierwsza tura warsztataów w roku akademickim 2019/2020

14.11

Czwartek

11:00
Serce masz tylko jedno

Choroby układu krążenia są najczęściej występującym problemem zdrowotnym w Polsce. Badania wykazują, że wciąż niemal połowa Polaków umiera z powodu zawału serca, choroby wieńcowej i udaru mózgu.Bezpłatne pomiary poziomu glukozy i ciśnienia krwi mogą być pierwszym krokiem w stronę zdrowego serca!

13.11

Środa

11:30
Ratowanie na Spontanie

Może jesteś zainteresowany tematem pierwszej pomocy? Lubisz pracę z małymi dziećmi i chciałbyś przekazać im swoją wiedzę? A może masz już w tym doświadczenie i lubisz się nim dzielić? Jeśli na choć jedno pytanie odpowiedziałeś TAK, to Ratowanie na Spontanie to coś dla Ciebie!

13.11

Środa

11:30
Szpital Pluszowego Misia

W ramach akcji Szpital Pluszowego Misia przedszkolaki wcielają się w role opiekunów pluszaków, natomiast studenci mają za zadanie wyleczyć chore misie. Staramy się, aby cała zabawa jak najbardziej przypominała realistyczną sytuację, by maluch w przyszłości jak najmniej stresował się wizytą u lekarza.

12.11

Wtorek

12:00
Rozliczenie działalności ogólnopolskiej i międzynarodowej - 2019

Rozliczenie działalności ogólnopolskiej i międzynarodowej - 2019

07.11

Czwartek

18:30
"Poznaj swoją specjalizację"

Dręczy Cię pytanie kim chcesz zostać w przyszłości? Zastanawiasz jak realia mają się do wizji szpitala wykreowanej w serialach? Kochani! Program Stały ds. Edukacji Medycznej Oddziału Radom IFMSA-Poland startuje z cyklem wykładów „Poznaj swoją specjalizację”, który obejmuje kilka spotkań z ciekawymi i ambitnymi ludźmi z branży medycznej.Lekarze różnych specjalności opowiedzą o swojej codziennej pracy, jej wadach i zaletach oraz odpowiedzą na najbardziej nurtujące pytania bez ściemy. Naszym pierwszym gościem będzie lek. med. Martyna Kryza, która „sprzeda” nam najskrytsze tajniki wiedzy medycznej z zakresu Chorób Wewnętrznych. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda droga od studenta do lekarza rezydenta? Nie przegap okazji!

10.10

Czwartek

18:30
Spotkanie Informacyjne

spotkanie informacyjne