Akcje

27.02

Poniedziałek

07:00
SCORP na obcasach- akcja z okazji Dnia Kobiet

8 marca świętujemy Dzień Kobiet. Z tej okazji w dniach 27.02.23- 06.03.23 zorganizowaliśmy zbiórkę środków pielęgnacji i higieny, kosmetyków, a także słodyczy dla kobiet i dzieci z Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu. Akcją zajmował się program SCORP w ramach projektu SCORP na obcasach.

19.01

Czwartek

19:30
Medycy dla świata

,,Medycy dla świata'' to projekt SCORPu. Jego celem jest poszerzenie wiedzy na temat działalności ochrony zdrowia, wolontariatu oraz życia w różnych krajach na świecie m.in. w Afryce, Azji. Podczas webinaru nasza prelegentka opowiedziała nam o tym, co spotkało ją w Tanzanii, jak wyglądał jej wolontariat i życie. Dowiedzieliśmy się na czym polega tamtejsza praca medyków oraz praca na misji.

22.12

Czwartek

09:30
Warsztaty wewnątrzoddziałowe z wpisywania akcji dla KLP

22.12.22 roku o godzinie 9.30 rozpoczęły się wewnątrzoddziałowe warsztaty z prawidłowego wpisywania akcji i zasad, na podstawie których rozliczane są punkty. Były one prowadzone przez Koordynatorów Lokalnych ds. praktyk studenckich i wymian naukowych. Omówione zostały wszelkie niejasności związane z przyznawaniem punktów oraz kwestie terminów, których należy się trzymać.

10.12

Sobota

12:00
Konkurs z okazji międzynarodowego dnia praw człowieka i praw zwierząt

Konkurs z okazji międzynarodowego dnia praw człowieka i dnia praw zwierząt, podczas którego uczestnicy zmierzyli się z trzema pytaniami konkursowymi dotyczącymi praw człowieka i zwierząt.

08.12

Czwartek

19:30
Peer Support

Akcja, mająca na celu promocję oddziału wśród studentów kierunku lekarskiego i kierunków okołomedycznych, spotkanie na którym przedstawiliśmy programy oraz członków Oddziału Radom- IFMSA Poland  Studenci mogli zapoznać się ze strukturą orgaznizacji oraz z jej głównymi założeniami   

05.12

Poniedziałek

07:30
Maraton Pisania Listów Amnesty International

Maraton Pisania Listów jest globalną akcją organizowaną przez Amnesty International, podczas której miliony uczestników i uczestniczek piszą listy w obronie tych osób, których prawa zostały złamane. Akcja odbywała się stacjonarnie w dniach 5.12-12.12.22 na terenie Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu UTH w Radomiu. Uczestnicy i uczestniczki akcji pisali listy, które następnie trafiały do naszej skrzynki. Przebieg akcji i jej zasady były im przedstawiane poprzez wydarzenie na Facebooku.

05.12

Poniedziałek

07:00
SCORPweek- posty edukacyjne

Promocja programu SCORP i jego projektów w ramach SCORPweeku. SCORPweek w tym roku trwał w dniach 5.12-11.12 i był prowadzony pod hasłem ogólnopolskim ,,Nie wymiguj się''. W naszym Oddziale nagłaśnialiśmy jak ważne są Prawa Człowieka i Prawa Zwierząt.

05.12

Poniedziałek

07:00
Świąteczny Miś- Ty też możesz być Mikołajem, zbiórka słodyczy na święta

Świąteczny miś jest to akcja skierowana do dzieci w okresie Świąt Bożego Narodzenia, która podlega pod program SCORP. W tym roku na Uniwersytecie Technologiczno- Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, przeprowadziliśmy zbiórkę słodyczy, przeznaczonych dla Dzieci z Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej ,,Słoneczny Dom'' w Radomiu. Zbieraliśmy żelki, cukierki, kremy czekoladowe, czekoladki i wszystkie rodzaje słodkości. Akcja odbywała się stacjonarnie na dwóch wydziałach Naszej Uczelni: Wydziale Sztuki i Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu, gdzie umieściliśmy skrzynki na słodycze.

29.11

Wtorek

19:00
Wykład z dziedziny onkologii

Wyklad z dziedziny onkologii prowadzony przez doktora Tomasza Lewandowskiego w auli głównej na chorbrego

26.11

Sobota

11:00
Zdrowie pod Kontrolą - [wiosna/jesień] [rok]

„Zdrowie pod Kontrolą” jest cykliczną akcją edukacyjną, prozdrowotną i społeczną, w którą angażuje się 19 Oddziałów Miedzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. W poprzednich latach, nasze wydarzenie odbywało się w galeriach handlowych, gdzie wszystkim zainteresowanym mierzyliśmy podstawowe parametry zdrowotne, takie jak poziom glukozy we krwi czy wartość ciśnienia tętniczego. Przeprowadzaliśmy badania antropometryczne, obliczaliśmy wskaźnik BMI oraz prowadziliśmy zapisy do bazy Dawców Szpiku DKMS. Każdego roku z oferowanych przez nas bezpłatnych badań korzystało ponad 9 tysięcy osób. Z racji sytuacji epidemiologicznej akcja musi przybrać teraz nieco inny wymiar. Nie oznacza to jednak, że nasze wydarzenie straci na wartości. Studenci zrzeszeni w Stowarzyszeniu...

05.11

Sobota

11:00
Rozliczenie zarządu oddziału

Rozliczenie zarządu oddziału za rok 2021/2022

13.06

Poniedziałek

18:00
Trening efektywnej nauki

W poniedziałek prowadziłam trening z technik efektywnej nauki dla Członków Oddziału Radom.

11.06

Sobota

16:00
Ifemesówka

Jest to projekt który ma zwrócić uwagę na zajęcia z zakresu Medycyny Ratunkowej. jego uczestnicy mogą wziąc udział w warsztatach z zakresu ALS i BLS

19.05

Czwartek

21:00
Webinar- Zrozumieć Autyzm część 2

Dnia 19.05.22 o godzinie 21:00 odbyło się webinarium ,,Zrozumieć Autyzm", które było kontynuacją poprzedniego webinarium, przeprowadzonego pod tą samą nazwą 26.04.22 w naszym oddziale. Prelegentem był mgr Łukasz Maj, członek zarządu Krajowego Towarzystwa Autyzmu oddział Lublin. Akcja skierowana była do studentów kierunku lekarskiego Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Spotkanie odbywało się na platformie MS Teams. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jak współpracować z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, kiedy trafią do naszego gabinetu, w jaki sposób prowadzić wywiad lekarski i zmniejszać niepokój związany z wizytą u lekarza. Webinarium odbyło się w ramach SCORPowego projektu- ,,Zrozumieć Autyzm".

14.05

Sobota

10:00
Zdrowie pod Kontrolą - [wiosna/jesień] [rok]

Zdrowie pod kontrolą “Zdrowie pod Kontrolą” to akcja, której organizatorem jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland, największa w Polsce organizacja zrzeszająca studentów uczelni medycznych. Stanowi część międzynarodowej federacji, a jej celami są zwiększanie prozdrowotnej świadomości społeczeństwa, edukacja studentów kierunków medycznych oraz działalność charytatywna i zabieganie o przestrzeganie praw człowieka. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniu 14 maja 2022 r. w godzinach 10:00-18:00, na terenie Centrum Handlowego M1 w Radomiu.Projekty wchodzące w skład akcji: POMIAR GLIKEMII PRZYGODNEJ – jest to ważne badanie przesiewowe pomocne w wykrywaniu cukrzycy. Nasi wolontariusze nie diagnozują stanów przedcukrzycowych i cukrzycy, natomiast na podstawie wyniku informują o ewentualnej konieczności wizyty w gabinecie lekarza rodzinnego POMIAR...

26.04

Wtorek

20:30
Webinar- Zrozumieć Autyzm

Dnia 26.04.22 o godzinie 20:30 odbyło się webinarium ,,Zrozumieć Autyzm" skierowane do studentów kierunku lekarskiego Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Prelegentem był mgr Łukasz Maj, członek zarządu Krajowego Towarzystwa Autyzmu oddział Lublin, który przybliżył nam tematykę autyzmu. Spotkanie odbyło się na platformie MS Teams, uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań. ,,Zrozumieć autyzm" to projekt należący do SCORPu. Jego celem jest zmniejszenie stygmatyzacji osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w społeczeństwie poprzez edukację na temat autyzmu oraz obalanie mitów związanych z autyzmem.

19.03

Sobota

10:00
Warsztaty Szycia Chirurgicznego

Akcja Warsztaty Szycia Chirurgicznego, które odbędą się na Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu, uczestniczyć w nich będzie 20 osób zainteresowanych, prowadzącym będzie Leon Sakwa - student 4 roku kierunku lekarskiego. 

03.03

Czwartek

07:00
Dzień Kobiet

8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. IFMSA- Poland Oddział Radom w tym roku zorganizował z tej okazji zbiórkę, dla kobiet z Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu. Studenci wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu UTH w Radomiu włączyli się do akcji. Na ww. wydziale stanęła skrzynka, w której zbierane były kosmetyki do makijażu, kremy, perfumy i zabawki. Akcja odbywała się w ramach projektu ,,SCORP na obcasach''.

27.01

Czwartek

09:00
Pink Lips

Odwiedziłyśmy Radomską siłownię Just Gym, wybrałyśmy terminy w których są organizowane zajęcia dla osób z macicami by trafić do jak najszerszego grona. Zostały przeprowadzone konkursy, wypełniane ankiety by doedukować  osoby z macicami poprzez mile spędzony czas. Zwycięscy Konkursy otrzymali nagrody, które zafundowali nam sponsorzy tej akcji. Oprócz tego na naszej stronie FB IFMSA - Radom został przeprowadzony konkurs z nagrodami na wymyślenie najlepszego hasła, które zachęci kobiety do badania. Konkurs wygrało hasło :" Cytologia ginekologiczna prosta, szybka i systematyczna.Dbaj o swoje zdrowie aby dumni byli potomkowie!"

14.01

Piątek

09:30
Szpital Pluszowego Misia

„Szpital Pluszowego Misia” jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. W ramach akcji  przedszkolaki wcielają się w role lekarzy pluszaków - naszych pacjentów , natomiast studenci mają za zadanie naprowadzić ich na sposób w jaki należy wyleczyć chore misie. Celem zabawy jest pokazanie, że ,,postacie w białych fartuchach’’ – personel medyczny, wcale do strasznych nie należy, a ich jedynym zadaniem jest wyleczenie chorego. Dzięki czemu dzieci w przyszłości nie będą bały się wizyty w szpitalu, a co więcej będą traktowały ją jako niezbędny element do ich wyleczenia.